Largo

Largo, kterému jsme říkali doma jeho oficiálním jménem nebo také Largoušek. 
*   27.8.2001   -    + 25.7.2011
SK-SKJ SPKP 1942,   HD-A/C (Slovensko  A/A),   ED-0/0  
Largoušek nebyl chovný kvůli špatnému skusu - postavení čelistí. Měl předkus. 

Vada se mu zhoršovala postupně a proto jsme s ním ještě do věku 2 let stihli několik výstav. Na každé, kde mu zuby "prošly" vyhrál třídu a získal titul CAC. Od jednoho velmi zkušeného rozhodčího jsme dokonce slyšeli, že tak krásného berňáka dlouho neviděl. 
S Largouškem jsme se vrhli, místo výstavní kariery, na karieru sportovní. Spolu se mnou (svojí milovanou paničkou Jarkou) jsme složili řadu zkoušek z výkonu. Zúčastnili jsme se řady kynologických závodů, většinou v kategorii ZVV1. Na mnoha závodech porážel svoje soupeře služebních a pracovních plemen v obranách. Aktivně jsme se také věnovali výcviku vodních záchranářských prací, kde byl Largo, ke konci své kariery, vyhodnocen jako jeden z nejlepších. 
Byl to úžasný srdečný pes s krásnýma, tmavýma očima. Ta měl tak tmavá, že i jeho bělmo bylo tmavé. Byl to úžasný srdcař a my jsme moc rádi, že jsem se do něj na klubové výstavě, v roce 2001, kde jsme byli tenkrát s Ambruškou, zamilovala na fotce na první pohled a nedala jsem jinak, až jsme si pro něj za několik dnů na východ Slovenska jeli. Largoušku, byl jsi úžasný, jedinečný, výjimečný pes. Nikdy na tebe nezapomeneme. 

Tvorba stranek pro chovatele