Naše chovatelská stanice Queen Elsa byla založena v roce 2002, kdy jsme měli první vrh. Od začátku chovu jsme členy chovatelského klubu švýcarských salašnických psů, o.s.
Zakladatelkou chov. stanice byla úžasná fena a psí maminka - naše první fenka bernského salašnického psa Ambra z Milešovské salaše. Naše milovaná Ambruška nám přinesla, jako základ chovu, hlavně předpoklady pro dlouhověkost, také díky její matce Ariele Bakaon (dožila se 13 let) a dalších předcích. Ambruška byla úžasná psí dáma, úžasná psí maminka.
Chovu psů se věnujeme s plným nasazením (24 hodin denně) a snažíme se neustále, již od prvního vrhu, o příliv nové, zahraniční krve ze zahraničí. Všem novým majitelům poskytujeme plný chovatelský servis a to celoživotně. Vzhledem k tomu, že máme dlouholeté zkušenosti s výcvikem, výchovou i výživou psů, snažíme se majitelům našich odchovů poradit v maximální míře. Štěně od nás odchází plně socializované, zvyklé na domov i na zahradu a dvůr. Snažíme se štěňátka zvykat i na vysoušeč srsti, vysavač a další. Se štěňátkem od nás dostanete evropský pas (očkovací průkaz), originál rodokmenu, štěněčí balíček s krmením pro začátek, hračku a další. Štěňátka učíme jak na masovou stravu (BARF), tak na speciální granulovanou stravu pro štěňátka. .
Zájemce o štěňátka rádi poznáme předem, jednak proto, abychom se seznámili a také proto, aby noví zájemci měli možnost poznat nás a naše psy. U nás se mohou zájemci vždy seznámit s matkou štěňat, ale někdy i babičkou.
Protože "švýcarští salašníci" jsou skutečně pracovní psi, rozšířili jsme v r. 2010 chov o plemeno appenzellský salašnický pes. Toto plemeneo je středního vzrůstu, velice temperamentní a dost "ukecané". Ale kdo si jednou appenzella zamiluje, již má tzv. lásku na celý život.
Hodně informací a fotografií z našeho "psího" života najdete na Faceboku.
 
Motto našeho chovu:
chováme pouze na svých fenách, kde přesně víme, jak postupovat, co v chovu eliminovat a na co se zaměřit. Výběrem krycích psů se pak snažíme přinášet do chovu novou - zajímavou krev (myšleno po stránce chovatelské) a současně výborné povahové rysy.


Pro vaši informaci uvádíme naše profily, týkající se kynologie


Markéta Sojková


Hlavní výcvikářka na výcvikových táborech a víkendech.  Aktivně se věnuje vystavování psů  (úspěšně prezentovala řadu šampionů více zemí i interšampionů).
Pracuje ve firma VAFO-BRIT Chrášťany (český výrobce krmiv pro psy a kočky). Majitelka CHS Queen Elsa - chov BSP, APZ. Výcvikářka v psí škole a školce Elsa. Má splněno mnoho zkoušek z výkonu. Účastnice řady kynologických závodů. Dlouholetá členka výboru ZKO Žižice. Kynologický konzultant.
Připravila již celou řadu účastníků táborů a víkendů na zkoušky z výkonu a to velmi úspěšně.


Jaromíra Sojková


Vedoucí a organizátorka výcvikových táborů a víkendů. Správce kynologického centra CANIS ANIMA
Majitelka psí školy a školky Elsa, kde se aktivně věnuje výcviku všech plemen psů. Předsedkyně ZKO Žižice. Účastnice mnoha kynologických závodů. Se svojí dcerou se aktivně věnuje chovu salašnických psů v CHS Queen Elsa. Poradce chovu KŠSP o.s., členka redakční rady KŠSP o.s. Složeno mnoho zkoušek z výkonu, výcvik vodních záchr. prací, absolventka kynologických školení a seminářů, kynologický konzultant.
Specializuje se na výcvik formou hry a potvrzování chování (pozitivní motivace) a sportovní výcvik podle řádů KJ Brno, NZŘ, MZŘ.

 

 

..