TRADIČNÍ VÝCVIKOVÉ A SPOLEČENSKÉ TÁBORY A VÍKENDY
PRO PSY A PÁNÍČKY   -   PŘÁTELSTVÍ

NAŠI SPONZOŘI         

LITY
NAŠI VÝCVIKÁŘI


Markéta Sojková

Hlavní výcvikářka na výcvikových táborech a víkendech.  Aktivně se věnuje vystavování psů  (úspěšně prezentovala řadu šampionů více zemí i interšampionů).
Pracuje ve firma VAFO-BRIT Chrášťany (český výrobce krmiv pro psy a kočky). Majitelka CHS Queen Elsa - chov BSP, APZ. Výcvikářka v psí škole a školce Elsa. Má splněno mnoho zkoušek z výkonu. Účastnice řady kynologických závodů. Dlouholetá členka výboru ZKO Žižice. Kynologický konzultant.
Připravila již celou řadu účastníků táborů a víkendů na zkoušky z výkonu a to velmi úspěšně.

obr
Jaromíra Sojková

Vedoucí a organizátorka výcvikových táborů a víkendů. Správce kynologického centra CANIS ANIMA
Majitelka psí školy a školky Elsa, kde se aktivně věnuje výcviku všech plemen psů. Účastnice mnoha kynologických závodů. Se svojí rodinou se aktivně věnuje chovu salašnických psů v CHS Queen Elsa a Bohemia Bernica. Poradce chovu KŠSP z.s., členka redakční rady KŠSP z.s. Složeno mnoho zkoušek z výkonu, výcvik vodních záchr. prací, absolventka kynologických školení a seminářů, kynologický konzultant.
Specializuje se na výcvik formou hry a potvrzování chování (pozitivní motivace) a sportovní výcvik podle řádů KJ Brno, NZŘ, MZŘ.

obr


Hana Srbková


Dlouholetá členka ZKO Žižice. Mnohonásobná účastnice psích táborů a víkendů. Složeno několik zkoušek z výkonu, účastnice kynologických závodů. Povoláním učitelka na ZŚ. Pomáhá s výcvikem v psí škole a školce Elsa. Členka výboru a redakční rady KŠSP z.s.
Specializuje se na výcvik formou hry a potvrzování chování (pozitivní motivace) a na vzájemné hry mezi psovodem a psem. Aktivně pomáhá s výcvikem v psí škole Elsa. Se svojí fenkou má složené canisterapeutické zkoušky a aktivně se jí věnuje.

oo
Daniela Peterová


Daniela se věnuje řadu let výcviku a závodění. Se svou fenkou bernského salašnického psa má složeno celkem dvanáct zkoušek z výkonu jak v rámci všestrannosti (do úrovně ZVV1, ZPU2, IPO2), tak speciálních stopařských (FPr1 a FPr2). Od roku 2012 se věnuje obedienci, kde složila zkoušky OBZ a OB1. V roce 2013 osadila 2. místo na Mistrovství ČR v obedienci v kategorii OB1. Aktivně se zúčastňuje seminářů s domácími i zahraničními lektory, je členkou Klubu obedience. Zaměřuje se na výcvik formou pozitivní motivace
(letní tábor)


obr
Zuzana Burdová


Aktivně se věnuji výcviku, závodění i vystavování. Se svou fenkou BOC mám složeno několik zkoušek sportovní kynologie, dogdancingu a hlavně obedience, kde jsme loni ve velké konkurenci vyhrály svou kategorii na MR border collie clubu cz. Momentálně závodíme v kategorii OB2. Zúčastňuji se pravidelně různých výcvikových táborů a seminářů, ať už s českými ( J. Ščučka, L.Richterová, M. Klimešová, Šusta..) nebo zahraničními (V.Bolshaková, L.Sliwerská..) instruktory.
Vedla jsem také školku pro štěňátka při ZKO Jižní Město, momentálně pomáhám v kynologickém kroužku na ZŠ a také pravidelně jezdím do Žďáru n. S., kde pořádám semináře obedience. Co se týče výstav, mezi mé největší úspěchy určitě patří letošní BOV, BOB a Best veteran of day na MVP Litoměřice ?. Několik let už také působím jako vedoucí kruhu při klubových výstavách border collie clubu, či překládám anglickým rozhodčím.
Letní táborMilan Rulec

Člen ZKO Smržovka. Figurant II. třídy - cvičí jak obrany v rámci  sportovní kynologie, tak služební obrany pro psovody Policie ČR.  Se svojí životní partnerkou se věnuje chovu a výcviku bernských salašnických psů. Má složeno řadu zkoušek z výkonu.
Předseda Klubu švýcarských sal. psů. Aktivně se podílí na veškeré činnosti klubu a komunikuje se členy.

 

Petra Holíková

Členka ZKO Rakovník a absolventka výcvikové školy Elsa. Se svojí fenkou Watanay Queen Elsa má složeno 6 zkoušek z výkonu a zúčastňuje se odborných seminářů a soustředění.
Věnuje se aktivně výcviku nejen se svými fenami, ale také je velmi nápomocná s výcvikem v psí škole a školce Elsa.
Je aktivní v klubu švýcarských sal. psů, kde má na starosti evidenci chovných fen.

 
 
 
Od roku 2020 dochází k některým změnám, hlavně co se týče stravování v chatové osadě Slunečnice, také pro naše akce.

Jarní a podzimní víkend - bude možné objednat předem (na formuláři) obědy a večeře (polopenze). Hromadné snídaně se ruší a restaurace bude otevírat v 11:00 hodin.
Letní tábor - budou dováženy obědy. Večeře dle denního meny kempu bude možné objednat předem na baru a nebo řešit individuálně. Hromadné snídaně se ruší a restaurace bude otevírat v 11:00 hodin.

Rekreační poplatek:
Všem dospělým osobám (18 – 70 let) bude účtován rekreační poplatek 15,- / osobu / den (vzhledem k navýšení tohoto poplatku obcí).

TERMÍNY AKCÍ V ROCE  2020

JVV    -   28.4. - 3.5.

   LVT   -   11. -  18. 7. 

PVV    -    24. - 29.9.

24. - 29.9.
2019
Podzimní relaxační a výcvikový prodloužený víkend
Chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice
 

.... aneb houby, houby, houby, kam se podíváš  

Za krásného podzimního počasí jsme se sešli opět v chatové osadě Slunečnice.
Tentokrát se tábor nesl ve vůni různě upravovaných hub, různých druhů. Kdo šel venčit do lesa, vždy se vracel s taškou nebo košíčkem hub. To nebylo hledání, ale sbírání .... prostě nádhera.

Tábor byl, jako již tradičně, plně obsazen a tak bylo i v družstvech veselo. Družstva byla rozdělena do několika kategorií. Od malých štěňátek, až po "táborové mazáky".
Kdo měl zájem, mohl si cvičení obohatit o prvky obedience, obrany, nosework a další. Určitě se nikdo se svým pejskem nenudil.

Na závěr, v sobotu, nám děvčata - výcvikářky, uspořádaly tzv. "zkoušky na zkoušku", kde jsme si mohli vyzkoušet různé cviky, podle různých zkušebních řádů, podle úrovně výcviku a věku pejsků.
Zúčastnilo se hodně týmů (psovod + pejsek). Byla to úžasná akce a my moc děkujeme za péči, kterou její přípravě i průběhu děvčata věnovala.

Chtěla bych moc poděkovat našim kamarádům, kteří se věnovali ostatním účastníkům a snažili se jim předat svoje bohaté zkušenosti.
Velké díky: Markétě Sojkové, Zuzce Burdové, Daniele Peterové, Petře Holíkové, Milďovi Rulcovi, Ivě Simkové a Týně Sojkové.


Pro Pestrou psí asistenci, na podporu výcviku asistenčních psů, bylo celkem vybráno neuvěřitelných

56120,- Kč !!!!

Děkujeme všem dražitelům a obzvlášť Romče za úžasný dar


13.-20.7.
2019
Letní výcvikový tábor Přátelství 2019 - XVIII. ročník
Chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice
 

LVT PŘÁTELSTVÍ 2019  

Letošní ročník letního tábora se konal uprostřed měsíce července, za velmi příjemného počasí pro výcvik pejsků, a sice okolo 21 st. C.
Chatová osada Slunečnice nás opět přivítala s "otevřenou náručí" a měli jsme se báječně. Sobota - nástupní den, nám sice propršela, ale pak se počasí začalo zlepšovat až k 24 st. C v pátek.
Program byl opět tak nabitý, že jsme lítali s vyplazenými jazyky po táboře :-). Ale bylo to super.

Mimo pravidelné výcviky a pravidelný nácvik ve výstavním kruhu, jsme si užívali naše pravidelné akce, soutěže a zážitky.
Byly to: karneval pro děti, pak pro dvounožce a pejsky a následně Miss šerreda. Ve středu jsme měli v odpoledním programu Štěk Treck - zábavně-sportovní závod s plaváním na konec.
Také pěvecká soutěž měla opět výbornou úroveň a jednotlivé pěvecké skupiny předvedly super výkony. Nově byly do programu zařazeny "zkoušky na zkoušku" se zajímavými disciplínami a cviky. I tuhle novu super akcičku jsme si nesmírně užili, jako účastníci i jako diváci. Nechyběla ani Stezka odvahy a pro dětičky v pátek Pohádkový les.
Jako každý rok byla vyvrcholením tábora prestižní výstava o vystavování a handlerském umění (souhra psovoda a psa) O pohár LVT Přátelství, s krásnými cenami, sponzorskými dary i dipolomy. Nechygěla ani soutě Dítě a pes a dvě kategorie Mladý vystavovatel.

Chtěla bych poděkovat všem účastníkům, kteří nešetřili chválou a všem výcvikářům i účastníkům, kteří se všemi akce pomáhali. Bez nich bychom to nezvládli a nemohli si užívat tak nádherné atmosféry.

rok
2019

AKCE V ROCE   2019

30. 4. - 5. 5. 2019
Jarní výcvikový a relaxační víkend - chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice


V nádherné přírodě jihovýchodních Čech, krajině rybníků a přírody, u břehu Ratmírovského rybníka.

http://www.chatyslunecnice.cz/kontakty


13. - 20. 7. 2019
XVIII. ročník Letního výcvikového tábora Přátelství 2018 -
chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice
Omezená kapacita ubytování. Možnost přijet s 1 vlastním stanem.
Chatky a bungalovy jsou prostorné, vybavené lůžkovinami, malou kuchyňkou, nádobím a vařičem. Venkovní velká krytá a osvětlená pergola na denní i večerní posezení nebo pořádání společných relaxačních akcí. Každá chata má koupelnu s teplou vodou, WC a sprchou.
Je možné, pokud pojede jeden účastník se psem, že bude ještě s někým jiným, kdo jede také sám.
http://www.chatyslunecnice.cz

24. - 29. 9. 2019
Podzimníí výcvikový a relaxační víkend - chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice


V nádherné přírodě jihovýchodních Čech, krajině rybníků a přírody, u břehu Ratmírovského rybníka. Areál je neustále rekonstruován a vylepšován.
Jsme velmi šťastni, že tady můžeme pobývat :-)
 
Letní výcvikový tábor Přátelství 2018 - XVII. ročník
Chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice
 

LVT PŘÁTELSTVÍ 2018  

Letošní ročník letního tábora se konal uprostřed měsíce července, za ještě velmi příjemného počasí okolo 25 st. C.
Opět nás přivítala jedna nádherně zrekonstruovaná chata, ze které je nyní apartmán Maruška. Takže na Slunečnici je v současné době většina ubytovaích jednotech (chaty, apartmány a apartmánové pokoje) s koupelnami a WC a řadové bungalovy mají tekoucí vodu a WC a nádherné, prostorné zastřešené terasy. Co se týče komfortu bydlení, je to nejlepší místo, na kterém jsme tábory pořádali. Proto sem mohou jezdit i celé rodiny a bez problémů i s maličkými dětmi v kočárku.
Většina účastníků si také užívala koupání. Buď v místním koupacím rybníku, který je určen pouze pro dvounožce a nebo v přilehlém Ratmírovském rybníce.

Měli jsme se opravdu nádherně.
Všichni účastníci byli rozdělení do celkem 5 družstev, ve kterých se pracovalo každé dopoledne i odpoledne nebo podle domluvy. .......... pokračování článku ZDE26.4.-
1.5.2018

Ve dnech 26. 4. - 1. 5. 2018 proběhl
Jarní výcvikový a relaxační víkend - chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice
 

Jarní výcvikový a relaxační víkend Slunečnice 2018  
Letos jsme se opět sešli s dalšími milovníky čtyřnohých kamarádů na „jarňáku“ v krásné chatové osadě Slunečnice. Přivítala nás prosluněná jarní příroda České Kanady.
Počasí nám opět přálo a po mnoha chladných a deštivých dnech obloha zmodrala a sluníčko na nás svítilo od rána do večera.

Sešli jsme se ve čtvrtek navečer nebo večer. V pátek ještě pak přijíždělo několik dalších opozdilců.
Nástup všech byl v pátek po ránu a jednotlivé týmy (psovod – pes) byli rozděleni do skupin podle stáří pejsků a podle úrovně toho, co znají a umějí........... pokračování článku ZDE
 
rok
2018

AKCE V ROCE   2018
UPOZORNĚNÍ - od 10. 1. 2018 dochází ke změně cen za stravu
a ceny za ubytování na LVT   (sezona)

Na základě zprávy od provozovatelů. Veškeré nové ceny jsou ve formulářích v pravém sloupci.

26. 4. - 1. 5. 2018
Jarní výcvikový a relaxační víkend - chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice


V nádherné přírodě jihovýchodních Čech, krajině rybníků a přírody, u břehu Ratmírovského rybníka.

http://www.chatyslunecnice.cz/kontakty


14. - 21. 7. 2018
XVII. ročník Letního výcvikového tábora Přátelství 2018 -
chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice
Omezená kapacita ubytování. Možnost přijet s vlastním stanem (5 míst na stany).
Chatky a buňky jsou prostorné, vybavené lůžkovinami, malou kuchyňkou, nádobím a vařičem. Venkovní velká krytá a osvětlená pergola na denní i večerní posezení nebo pořádání společných relaxačních akcí.
Je možné, pokud pojede jeden účastník se psem, že bude ještě s někým jiným, kdo jede také sám.
http://www.chatyslunecnice.cz

26. - 30. 9. 2018
Podzimníí výcvikový a relaxační víkend - chatová osada Slunečnice, Střížovice-Vlčice


V nádherné přírodě jihovýchodních Čech, krajině rybníků a přírody, u břehu Ratmírovského rybníka. Areál je neustále rekonstruován a vylepšován.
Jsme velmi šťastni, že tady můžeme pobývat :-)
2018

26.4. 1. 5.
Jarní výcvikový a relaxační víkend
Slunečnice

14.7. 21.7.
Letní výcvikový tábor Přátelství XVII. ročník

26.9. 30.9.
Podzimní prodloužený víkend ATC Slunečnice


Těšíme se na příští rok


15.-22.7.
2017
LETNÍ VÝCVIKOVÝ A RELAXAČNÍ TÁBOR PŘÁTELSTVÍ 2017


Letošní letní tábor se opět velmi, velmi vydařil. Všichni účastníci byli nadšeni a odjížděli téměř se slzami v očích … ach to loučení.
Počasí nám opět krásně vyšlo. Nebyla ani veliká vedra, ale na koupání ano. Užili jsme si dvě pořádné bouřky, naštěstí vždy v noci a ráno už nás zase krásně hřálo sluníčko

.                                                                                                

Již tradičně probíhaly pravidelné výcviky podle plánů výcvikářů, vždy dopoledne a odpoledne. Těsně po obědě pak byl nácvik ve výstavním kruhu, včetně nácviku zvykání na měřidlo (jako např. příprava na bonitaci), prohlížení zubů a varlátek a další. To všechno se hodí i pejskům bez PP, např. pro návštěvu veterináře, aby se pejsek nechal bez problémů osahat a nechal si sáhnout do huby.
Jako každý rok jsme měli několik družstev, kterých se ujali výcvikáři:
Zuzka Burdová, Daniela Peterová, Hanička Srbková, Petra Holíková, Milan Rulec a občas Markéta Sojková, která nám tentokrát udělala krásnou fotodokumentaci a také video z průběhu tábora i z pohledu pejska VIDEO z LVT Přátelství 
V rámci výcviků byl také nácvik obran s Milanem Rulcem pro vážné zájemce. Nácviky obran tentokrát probíhaly dopoledne místo dopoledního výcviku. Tato změna programu se projevila jako velmi přínosná. Jednak se pesani tolik neunavili a my všichni, včetně těch, co rádi obrany, jsme měli volné večery na další plánované akce ... a tím volně navazuji.
Jako vždy jsme naplánovali několik dalších zajímavých akcí pro účastníky tábora. Byly to například:
- Karneval pro děti, pro psy a pak Miss šereda
- Překážkový závod Štěk-Treck s úžasnými disciplínami a zajímavým průběhem
- Pěvecká amatérská soutěž O zlatého kapra
- Tradiční táborová výstava "O pohár LVT Přátelství" s úžasnými cenami od firmy VAFO Chrášťany, výrobce superpremiového krmení Brit
- Pohádková stezka pro dětičky i dospělé
Současně jsme si užili téma: Mikuláš, Vánoce a Silvestr se soutěží o nej vánoční cukroví, Mikulášskou nadílkou, Štědrý večer s tradiční večeří (kaprem a bramborovým salátem) a také Silvestra s půlnočním přípitkem a tradičními jednohubkami.
Prostě to byl týden, jak má být, nabitý zážitky. Vše bylo moc fajn. V této souvislosti bych chtěla moc poděkovat všem účastníkům, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli zorganizovat všechny volnočasové akce, protože bez nich by se to vůbec nedalo zvládnout.
Takže na závěr ... díky, díky, díky přátelé a těšíme se na příští rok

           
                                                                                                          
                                                                                                                                                                                                 

23.-28.9.2016
AKCE V ROCE   2017
Všechny akce se budou konat v chatové osadě Slunečnice, Střížovice-Vlčice.
V nádherné přírodě jihovýchodních Čech, krajině rybníků a čisté přírody, u břehu
Velkého Ratmírovského rybníka.

http://www.chatyslunecnice.cz
Předběžné termíny na rok 2017
Letní tábor  
15.- 22.7.

Podzimní víkend
27.9. - 1.10.
   

Během let 2014 až 2017 proběhla a bude probíhat rozsáhlá rekonstrukce na Slunečnici. V řadových bungalovech byly instalováno nové, na zakázku vyráběné krásné postele. Jsou zde nově WC a tekoucí voda. K řadovkách byly vystavěny nádherné, prostorné verandy, které jsou s místností spojené francozským oknem. Každá veranda je opatřena bytelným zábradlím.
Byly vystavěny WC pro restauraci a pergolu, pro pohodlí návštěvníků.
Do léta 2016 byl vybudován nádherný "koupací rybník" pro návštěvníky, se skokánkem i pískovištěm pro dětičky. Rybník je napájen pramenem, který teče z lesů.
Také se můžeme opravdu těšit na zvýšení luxusu bydlení ve srubových chatách. Do letošního roku byly vybudovány masivní dvířka k verandám a do příští sezony se plánuje výstavba malých koupelen (sprch. kout + WC) ke každé chatě. Pro rodiny s dětmi, starší lidi i všechny ostatní účastníky to bude hotový "ráj na zemi".
Děkujeme personálu Slunečnice, obzvláště manželům Sojkovým, že se o nás tak starají :-)

Přinášíme malou fotogalerii z "nové" Slunečnice :-)    

Podzimníí výcvikový a relaxační víkend - 23. - 28. 9. 2016 (s příjezdem v pátek 23.9. po 14. hodině).

Měli bychom se sjet v pátek 23.9. a od soboty 24.9. už se začne cvičit. Jako vždy budou probíhat nácviky ve výstavním kruhu a pokud vyjde počasí, tak tentokrát by mělo být dost času na ukázky a procvičení vodních záchranářských prací.
Máme připravené večerní společné programy, hry a povídání. Současně můžete očekávat i malou soukromou oslavičku, na kterou budete samozřejmě pozváni všichni.
Budeme se těšit, že nám opět porostou houby a tudíž budeme mít ve volném čase "o zábavu postaráno".
Končit budeme o Sv. Václava (svátek), ve středu 28.9. obědem.
16.-23.7.2016

PROBĚHLO
16. - 23. 7. 2016
XV. ročník Letního výcvikového tábora Přátelství 2016


S ohledem k zájmu - omezená kapacita ubytování. Možnost přijet s vlastním stanem
(5 míst na stany) nebo obytným přívěsem..
Chatky a buňky jsou prostorné, vybavené lůžkovinam (bez povlečení)i, malou kuchyňkou, nádobím a vařičem. Venkovní velká krytá a osvětlená pergola na denní i večerní posezení nebo pořádání společných relaxačních akcí.
Je možné, pokud pojede jeden účastník se psem, že bude umísten ještě s někým jiným, kdo jede také sám.
http://www.chatyslunecnice.cz
Na psím táboře nás bylo "jako psů" :-)


FOTOGALERIE z letního tábora


Fotogalerie Markéta Sojková - 1. část
Fotogalerie Markéta Sojková - 2. část
Fotografie od Radek Trachta
Fotogalerie od Pavel Šeda
Fotogalerie od Hanička Srbková
Fotogalerie - vození štěňátek na pramici
Fotogalerie Štek-treck
Velká fotogalerie - Jaromíra Sojková
Fotogalerie od Pavlína Trachtová
(prihlášení: LVT Slunečnice 2016   heslo: Slunečnice )

 
Prosím účastníky LVT. Pokud máte někdo někde zveřejněné fotografie z tábora, prosím, pošlete mi odkaz na sojkovy@seznam.cz.   Děkuji
4.-8.5.2016

PROBĚHLO
Jarní výcvikový a relaxační víkend - 4. - 8. 5. 2016    (s příjezdem 4. 5. po 14. hodině)


Chatky a buňky jsou prostorné, vybavené lůžkovinami (bez povlečení), malou kuchyňkou, ledničkou, nádobím a vařičem.
NOVÉ - nově jsou na Slunečnici vybudovány krásné terasy u bungalovů a koupací rybník (pro lidi) v prostoru pod hřištěm (voda z lesního pramenu).
MÁME SE TEDY NA CO TĚŠIT :-)


Další fotogalerie rozdělení do družstev

FOTOGALERIEz JVV
září
2015

PROBĚHLO
Podzimní víkend se nesl v duchu krásného "babího léta", vůně hub a lesa a příjemného sluníčka

Opět jsme byli přivítáni velmi příjemným personálem ATC Relax Slunečnice nedaleko Jindřichova Hradce v oblasti, která se nazývá "Česká Kanada".
Účast nebyla tak velká jako na letním táboře. Přesto jsme si pobyt velmi užili a reakce zúčastněných byly velmi příznivé, některé opravdu zahřály u srdíčka.
Ve fotogaleriích přinášíme několik fotografií, tak se můžete pokochat, zavzpomínat a ti, co nemohli přijet, se mohou podívat, jak jsme se to vlastně měli.
Osobně bych chtěla poděkovat všem za milou oslavu narozenin a svátků, kterou jste nám připravili... bylo to super a také děkujeme za dárky.
Příští rok zase na svatého Václava na viděnou
...... :-)

FOTOGRAFIE Z VÍKENDU
 
Markéta fotky
Fotogalerie od Pavel Šeda
srpen
2015
Bylo to překrásné a parné ...........

XIII. ročník Letního výcvikového tábora Přátelství 2015 - ATC Relax Slunečnice, Střížovice-Vlčice

Právě proběhl další ročník našeho letního tábora.
Jsme doma a pomalu se aklimatizujeme na běžný život.
Vážení přátelé, účastníci tohoto nejparnějšího tábora, jaký jsme kdy zažili. Dovolím si ještě tady vám všem opravdu srdečně poděkovat.
Poděkovat za to, že jste tak dobře všichni zvládli. Za vaši aktivní pomoc při pořádání táborových akcí, závodů, výstavy a všech dalších aktivit. 
VELKÁ POKLONA A PODĚKOVÁNÍ všem výcvikářům. Byli jste naprostosuper. 
Srdečně děkujeme:
Jolana Dvořáková, Daniela Peterová, Hanička Srbková, Markéta Sojková, Milan Rulec a Petr Kopřiva.
Věřím, že si při prohlížení fotek zavzpomínáte, zasmějete se a pobavíte. 
Už dnes se těšíme na příští rok na Vlčice, Výcvikový Tábor, Chaty Slunečnice
http://www.chatyslunecnice.cz

FOTOGRAFIE Z TÁBORA
 
Markéta fotky
Naše fotogalerie
Fotogalerie od Danči Peterové
Fotogalerie od Kučerků
 
Fotogalerie od Pavel Šeda
rok
2015
AKCE V ROCE   2015

2. - 6. 4. 2015
Jarní výcvikový a relaxační víkend - ATC Relax Slunečnice, Střížovice-Vlčice

V nádherné přírodě jihovýchodních Čech, krajině rybníků a přírody, u břehu Ratmírovského rybníka.
http://www.chatyslunecnice.cz/kontakty

8. - 15. 8. 2015
XIV. ročník Letního výcvikového tábora Přátelství 2015 - ATC Relax Slunečnice, Střížovice-Vlčice

Omezená kapacita ubytování. Možnost přijet s vlastním stanem (5 míst na stany).
Chatky a buňky jsou prostorné, vybavené lůžkovinami, malou kuchyňkou, nádobím a vařičem. Venkovní velká krytá a osvětlená pergola na denní i večerní posezení nebo pořádání společných relaxačních akcí.
Je možné, pokud pojede jeden účastník se psem, že bude ještě s někým jiným, kdo jede také sám.
http://www.chatyslunecnice.cz

24. - 28. 9. 2015
Podzimníí výcvikový a relaxační víkend - ATC Relax Slunečnice, Střížovice-Vlčice

V nádherné přírodě jihovýchodních Čech, krajině rybníků a přírody, u břehu Ratmírovského rybníka. Areál je neustále rekonstruován a vylepšován.
Jsme velmi šťastni, že tady můžeme pobývat :-)
1. - 6. 4.
2015

2. - 6. 4. 2015
Jarní výcvikový a relaxační víkend - ATC Relax Slunečnice, Střížovice-Vlčice

V nádherné přírodě jihovýchodních Čech, krajině rybníků a přírody, u břehu Ratmírovského rybníka.
Víkend proběhl v plánovaném termínu. Jenom počasí nám tentokrát nepřálo. Když jsme přijeli, začal padat sníh. Druhý den (první den výcviků, tj. čtvrtek 2. 4.) chvílemi i chumelilo.
Přesto to nikdo z účastníků nevzdal, užili jsme si cvičení a her jak venku, tak v místní hospůdce, kde jsme odklidili stoly na stranu a bylo dost místa na procvičování pozitivního posilovaní a potvrzování, vazby pejsků a psovodů a dalších tématik, které se dají dělat v místnosti.
Věříme, že si účastníci odvezli řadu poznatků, něco se naučili a hlavně to nezapomenou a budou uplatňovat i doma.
Každý večer jsme měli společné posezení s programem. Takže jsme si užili "klikací" hry, moc milého seznamovacího večera, povídání o výcviku a následné besedě.
Také moc děkujeme Janě Dohnalové za velmi milé povídání o canisterapii.
Současně bych chtěla poděkovat výcvikářům: Haničce Srbkové, Markétě Sojkové, Slávovi Dohnalovi a Milďovi Rulcovi.
Určitě se všichni těší na další milé setkání :-)
http://www.chatyslunecnice.cz/kontakty

rok
2014
17. - 21. 4. 2014
Jarní výcvikový a relaxační víkend Slunečnice 2014

Od čtvrtka pátku do pondělí proběhlo další setkání milovníků psů v ATC Relax Slunečnice. 
Počasí nám přálo tak napůl. Sice jsme měli štěstí, že nepršelo, ale zima byla docela krutá. První dvě noci mrzlo. Přesto se nám tam všem moc a moc líbilo. Na Slunečnici je neustále něco nového. Oproti loňskému roku nás překvapila nádherná a prostorná venkovní zastřešená dřevěná pergola, která je večer osvětlená. Velmi pěkné a stylové posezení. 
Všichni účastníci, od kterých jsme měla "zpětnou vazbu" byli nadšeni a na jarním víkendu se jim moc a moc líbilo. Věřím, že si všichni odvězli prima zážitky a také se naučili, spolu se svými čtyřnohými mazlíčky, zase něco 
nového :-)

Přinásíme odkazy na několik fotogalerií, nejen našich, ale také některých účastníků.
 
Markéta fotky pátek
Markéta fotky sobota
Markéta fotky neděle
Markéta fotky pondělí
Naše fotogalerie
Fotogalerie od Danči Horáčkové
Fotogalerie od Kučerků
Fotogalerie od Petr Hasman
Fotogalerie od Pavel Šeda
17. - 21. 4.
2014
Proběhl - Jarní výcvikový a relaxační víkend
SlunečniceJarní výcvikový a relaxační víkend proběhl ve velmi přátelské atmosféře v ATC Relax Slunečnice, Střížovice-Vlčice

V nádherné přírodě jihovýchodních Čech, krajině rybníků a přírody Jižních Čech, , u břehu Ratmírovského rybníka.
V prvé řadě srdečně děkujeme všem kamarádkům, kteří se s účastníky věnovali výcviku.
Děkujeme Daniele Horáčkové, Lence Schönbekové, Markétě Sojkové a Milanovi Rulcovi.
Také moc děkujeme řadě účastníků za slova chvály a uznání za zorganizování společného setkání.
Postupně budeme přinášet nové fotogalerie naše i dalších účastníků.

Zájemci o letní tábor mají možnost se tady seznámit s atmosférou na Slunečnici :-)

24. - 28. 10.
2013
 

Podzimní prodloužený výcvikový víkend 2013 - RS a KC Javorová skála

Měli
jsme se krásně a "sluníčkově". V plné nádheře nás navštívilo "babí léto" a mohli jsme si užívat celodenního sluníčka a nádherné podzimní přírody.
Program výcviku i všech akcí byl opět naplněn vrchovatě a věříme, že si to všichni přítomní užívali.
Postupně přidáváme podrobné fotogalerie z víkendu.

Pozn.: příští rok na podzim víkend nebude. V termínu, kdy ho většinou pořádáme, je velká událost pro českou kynologii - Evropská výstava psů v Brně. Tudíž se sejdeme tam :-)

17. - 28. 8.
2013
 

XII. ročník Letní výcvikový a společenský tábor Přátelství 2013 - RS a KC Javorová skála
17. - 28. 8. 2013   

Přinášíme článek o průběhu Letního výcvikového a relaxačního tábora pro psy a jejich páníčky a rodiny se svými miláčky. Věříme, že se bude líbiít :-)srpen
2013

 

XII. ročník Letní výcvikový a společenský tábor Přátelství 2013 - RS a KC Javorová skála
17. - 28. 8. 2013   s nástupem v sobotu 17.8. od 16,00 od nebo večer  (11 nocí)

Pevně věříme
, že i další ročník letního tábora bude tak úspěšný, jako ty minulé.
Samozřejmě, že budou tradiční závody, soutěže a další aktivity. Pravidelné výcviky, nácvik obran, pachových prací. K tomu přibyde možnost treninku coursingu a pokud bude hezky, tak i základy vodních záchranářských prací.
Věříme, že se podaří náš bohatý program do 10 dnů aktivního výcviku vměstnat. Poslední den, (v úterý) budou probíhat zkoušky podle řádů KJ Brno.


Uzávěrka prodloužena do 10. 8. 2013

FORMULÁŘE
27.4. – 1. 5. 2013
 

Jarní výcvikový a společenský víkend 2013 - ATC  RELAX SLUNEČNICE
Letošní jarní víkend se nám skutečně vydařil a pevně věřím, že účastníci odjížděli jenom s příjemnými pocity a spokojeni. Počasí nám docela přálo, hlavně nepršelo a to bylo moc fajn (vzhledem k tomu, že v části republiky byly nepříjemné a studené deště).
Každý z účastníků měl svého "výcvikáře". I když v řadě případů ani tak nešlo o klasický výcvik, ale o budování nebo prohlubování vzájemné vazby, odbourání různých strachů nebo vzájemné hry.
Ráda bych srdečně poděkovala kamarádům, kteří se ujali našich účastníků a věnovali se jim při výcviku a činnosti v družstvech: Lenka Schönbeková, Hanička Srbková, Vašek Chovanec a Milan Rulec.
Za figurování ve studené vodě (i když v neoprenovém obleku) děkujeme Pavlovi Šedovi.
Velké poděkování také patří dalším aktivním účastníkům, kteří nám pomáhali a podíleli se tak na "super" průběhu akce.
Současně děkujeme úžasně příjemnému personálu ATC Slunečnice za jejich ochotu, vstřícnost a různé dobrůtky, které mimo hlavní jídla připravovali.
Přinášíme odkazy na několik stovek nádherných fotografií ve fotogaleriích našich účastníků. Přejeme příjemné prohlížení :-)

 
červen
červenec
2013
 

Letní aktivní dovolená se psy - RS a KC Javorová skála
28. 6. – 4. 7. 2013   s nástupem v pátek  28.6. odpoledne nebo večer  (6 nocí) –
V loňském roce
jsme se sešli na "nultém" ročníku aktivní letní dovolené.
Tato akce je pro zájemce, kteří chtějí "jen tak pobejt" se svým pejskem a třeba s celou svojí rodinou.
Přesto tady jenom nelenošíme.
Bude možnost treninku coursingu na místních krásných prostorných loukách.
Pro zájemce bude denně jedna hodina výcviku formou pozitivní motivace.
Kdo bude chtít, je možno vyjížďky na koních.
Nedaleko je golfový areál.
Na Monínci a okolí je krásná a nedočtená příroda .... turistické stezky, cyklostezky ... vyžití je různorodé.

říjen
2013
 

Podzimní prodloužený výcvikový víkend 2013 - RS a KC Javorová skála
24. - 28. 10. 2013   s nástupem ve čtvrtek  24.10. od odpoledne nebo večer  (4 noci)

Tradičně
si před zimou ještě pokusíme zvýšit fyzickou kondičku a užít si se svými pejsky bohatého programu.
Podzimní příroda na Monínci je nádherná. Rána jsou sice chladná, ale přes den, když se objeví sluníčko, tak je nádherně.
Podrobnosti, co se programu týče a vše další najdete v pozvánce-propozicích.

ROK  2012
říjen. 2012
 
Podzimní výcvikový a relaxační prodloužený víkend -
Javorová skála -  11.10. - 14. 10. 2012

Podzimní víkend byl opět super. Sešlo se nás 50 účastníků a téměř stejný počet pejsků, když počítáme i psy, které s sebou měli kamarádi, kteří pomáhají s výcvikem a výukou psů.
Přesto, že ještě týden před akcí byla předpověď počasí více než děsivá, nakonec se udělalo moc pěkně a až na jeden den, jsme si užívali celodenního sluníčka.
V noci bylo samozřejmě ještě chladno, ale všechno se dalo vydržet a s pejsky jsme si pěkně rozproudili krev.
Všichni účastníci byli nadšení, panovala pohodová atmosféra včetně večerního posezení v hospůdce.

Pevně věříme, že i příští rok se sejdeme na "Javorce" a rozloučíme se tak se sezonou.

srpen 2012
 
XI. ročník Letní výcvikový a společenský tábor
Přátelství 2012

Letní výcvikový tábor přátelství 2012

Letos v srpnu se již po jedenácté v Herolticích u Brna, v malebné přírodě meandru řeky Svratky, konal letní výcvikový tábor přátelství. Tuto akci plnou pohody, zábavy a setkávání se se starými známými již tradičně pořádaly Jaromíra a Markéta Sojkovy z chovatelské stanice bernských salašnických psů Queen Elsa, k diskriminaci „neberňáků“ ale nedošlo.

Letní výcvikový tábor přátelství v Herolticích byl stejně jako každý rok rozdělen na dvě části. První týden se nesl v duchu výcviku proloženého hrami. Leitmotivem letošního tábora bylo „Z pohádky do pohádky“. Ani letos účastníci nepodcenili přípravu a většina z nás přijela vybavena krásnými, nápaditými a hlavně pohádkovými kostýmy. Našli se mezi námi i tací, kteří měli kostýmů připraveno hned několik. I přesto, že se jedná o tábor určený především výcviku pejsků, hodně zabrat dostali i jejich dvounožci. Pejsci byli rozděleni do skupin podle věku, ale byla zde i skupina pejsků a psovodů, kteří se chystali složit zkoušky nebo skupina hodně temperamentních pejsků a jejich „nezvladatelných“ psovodů. Večery byly věnovány několika zajímavým přednáškám ze světa kynologie, ale vedle vzdělávání ducha došlo i na posílení těla. Dlouhé večery končily často až k ránu a došlo i na porovnání fyzických sil a kondice. Na startu legendárního závodu přes překážky Štěk-trek, prověřujícího souhru psa s jeho člověkem, se objevili zkušení matadoři vedle úplných začátečníků. Všichni bojovali s plným nasazením a všemi prostředky. Někteří závodníci nosili své psy na zádech nebo v náručí, jiní si v zápalu boje vzpomněli na své gymnastické mládí a překážky zdolávali plavnými skoky, další bez ohledu na ztráty bojovali až bezhlavě, všichni se ale velice dobře bavili. Vyžití se našlo i pro méně sportovně a více kulturně laděné jedince. Kreativitu bylo možné projevit hned v několika disciplínách. Psího karnevalu se zúčastnily snad tři desítky pohádkových postav, na soutěž Miss Šereda se i vyhlášené krasavice přeměnily v odpudivá stvoření nahánějící husí kůži. Zlatým hřebem tábora a vrcholem kulturního vyžití v Herolticích byla pěvecká soutěž skupin O zlatého ptáka ohniváka. Součástí denního programu byl i nácvik ve výstavním kruhu a poslední den prvního táborového týdne byl věnován Výstavě o pohár letního výcvikového tábora přátelství 2012. Na rozdíl od klasických výstav, zde byl důraz kladen hlavně na souhru páníčka a jeho psa, vzhled byl pro tentokrát až na posledním místě. Odměnou všem byl velký aplaus přihlížejících a krásné poháry, pamětní medaile a ceny od sponzorů.

Víkend, který od sebe oba táborové týdny odděloval, byl zasvěcen přednášce a nácviku obedience za použití metody pozitivní motivace, a to pod dozorem zkušené trenérky ….............. . Na druhý víkend se osazenstvo tábora mírně obměnilo. Dorazili zkouškaři, kteří se se svými pejsky pilně připravovali na složení zkoušek všemožných úrovní.

Již dnes se velice těšíme na příští rok!!!

12. 5. 2012
Jarní výcvikový a relaxační prodloužený víkend na Javorové skále
27. 4.  -  1. 5. 2012


Přinášíme velkou fotogalerii z této úžasné akce.
Počasí nám moc přálo .... bylo opravdu nádherně - letní teploty.
A tak jsme si užívali sluníčka, příjemného teplého větru, krásné a divoké přírody a všeho, co nám zdejší areál a okolní příroada nabízely.

Srdečně děkujeme všem, kteří se přítomným páníčkům se psy věnovali.
Díky moc:   Lence Schönbekové, Jolaně Dvořákové, Hance Chovancové, Verče Petrášové, Markétě Sojkové a úžasným chlapským posilám - Vaškovi Chovancovi a Milďovi Rulcovi.

srpen
2012
Téma tábora:  Z pohádky do pohádky
 
 
červenec
2012

AKTIVNÍ DOVOLENÁ SE PSY
červencový sváteční týden
Javorová skála -  30.6. - 7. 7. 2012

Na červencový týden, ve kterém jsou dva svátky (tj. první týden v červenci), jsme původně plánovali vzdělávací a výcvikový pobyt na Javorové skále, kde by se konaly minimálně 2, ale raději 3 semináře.

Je nám velmi líto, ale ze závažných zdravotních, ale i organizačních důvodů, nemůžeme tento "seminářový" týden uspořádat. Ale protože už s tím řada kamarádů a přátel počítá a také si tak naplánovali dovolenou, udělalai jsme změnu a změnili program tohoto týdne na ... RELAX ...

Současně, bude pro zájemce možnost výuky a výcviky pozitivní motivace a budeme se snažit o zorganizování školky pro štěňátka.
Každý den bude probíhat nácvik coursingu, pro získání lepší fyzické kondice pro naše pesany.
Takže - kdo bude chtít, cvičit může, kdo bude chtít lenošit a jenom chodit na procházky po nádherné okolní přírodě, může.
Večer se všichni máme možnost sejít okolo táboráku nebo před restaurací nebo (v případě nepříznivého počasí) v hospůdce, při dobrém moku, dobrém jídle a zpívání a kytarách.

NA VŠECHNY SE MOC A MOC TĚŠÍME !!!!

Byl to super a obrovský RELAX. Podrobnosti a fotečky ještě přineseme !!!!!

 

jaro
2012
Jarní výcvikový a relaxační prodloužený víkend -
Javorová skála -  27.4. - 1. 5. 2012

Už se zase moc těšíme na pobyt v krásné a téměř panenské přírodě a do Kempu Javorová skála, kde náš podzimní pobyt předčil naše očekávání.
Těšíme se na nádhernou krajinu rozhlehlých luk a lesů, která se nachází v čistém prostředí Jistebnické vrchoviny, v krajině nazývané také Český Merán

Snahou všech výcvikářů bude předat účastníkům metodiku výchovy a výcviku pejsků pouze formou poztivní motivace - tj. "Odměna tvoří chování".

Budeme začínat v pátek večeří a končit v úterý (svátek 1. máje) obědem. To jsou čtyři celé dny.
To znamená, že na víkendu se také definitivně rozloučíme se zimou a upálíme nějaké ty čarodejnice.
Takže s sebou vybavení na opékání buřtů, kytary, naladěné hlasivky a dobrou náladu.

Přihlášeným budeme posílat podrobné propozice.

2012
TERMÍNY AKCÍ 2012
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Zimní salašnické setkání - prodloužený víkend s výukou tahání saní na Javorové skále - termín únor nebo březen 2012 (bude upřesněno)

Seminář s Martinou Klimešovou - Pozitivní motivace při výcviku a výchově psa II. - kynolog. areál Žižice
18. - 19. 2. 2012

Jarní prodloužený výcvikový víkend se zaměřením na pozitivní motivaci pejsků - ATC Javorová skála
27.4. - 1. 5. 2012

Letní červencový vzdělávací a relaxašní týden - Semináře:
Pozitivní motivace ve výchově i výcviku pejsků
Obedience - jak cvičit a s čím nám tento výcvik může pomoci
a ještě jeden dvoudenní seminář - téma bude upřesněno
ATC Javorová skála
30. 6. - 8. 7. 2012

Tradiční Letní výcvikový a společenský tábor Přátelství - XI. ročník
RS Heroltice u Tišnova
11. - 25. 8. 2012

Podzimní výcvikově relaxační víkend Javorová skála
25. - 28. 10. 2012
20.-23.10.
2011
Podzimní výcvikový a relaxační prodloužený víkend - Javorová skála - 20. - 23. 10. 2011


Náš první pobyt v Kempu Javorová skála předčil naše očekávání.
Nejdnou jsme se ocitli v nádherné krajině rozhlehlých luk a lesů, která se nachází v čistém prostředí Jistebnické vrchoviny, v krajině nazývané také Český Merán

Snahou všech výcvikářů bylo předat účastníkům metodiku výchovy a výcviku pejsků pouze formou poztivní motivace - tj. "Odměna tvoří chování".
Věříme, že si většina přítomných odnesla spoustu poznatků a nových, zajímavých zkušeností. Výcvik a činnost v jedotlivých družstvech probíhal také formou spousty her a zajímavých prvků pro zpestření.
Reakce účastníků byly super a nám nezbývá, než se velmi těšit na další společná setkání.

FOTOGALERIE Z VÍKENDU


6. - 20. 8. 2011
X. jubilejní ročník   -  Letní výcvikový a relaxační tábor Přátelství 2011

Letošní tábor byl prostě ... jak to nazvat a nepřehánět ... BOŽÍ.
Jak to dobře charakterizoval jeden z pravidelných účastníků před odjezdem .... "každý rok si říkám, že už to lepší být nemůže a každý rok se přesvědčuju, že může - nejlepší tábor" - a to opravdu zahřeje u srdíčka a pak si řeknu, že to prostě STOJÍ ZA TO !!!
První týden se náš sešlo vč. dětí okolo 90 účastníků celkem s cca 60 pejsky. Druhý týden nás byla asi polovina. Ovšem, oba týdny stály za to...
Denně probíhala pravidelná činnost v družstvech, která byla rozdělena podle úrovně výcviku a také šikovnosti :-).
Současně byly denně nácviky vystavování a vše s tím spojeného (handlingu) se zkušenou handlerkou.
Denně ráno, před snídaní, se vyráželo na stopy a nechyběl ani nácvik obran s figurantem II. tř.

Každý den byl nějaký program na odreagování a zpestření pobytu. Ať to byl dětský nebo psí karneval, karneval pro dospělé i děti - "Miss šereda", závody v terénu s plněním různých úkolů Štěk-treck, pěvecká amatérská soutěž "O zlatého kakadu", dvoudenní večerní povídání o výcviku formou pozitivní motivace, kdy druhý večer jsme téměř všichni až do půlnoci pletli z fleecových dek úžasná přetahovadla a hračky pro pejsky. Povídání o výcviku obran a co v současnosti je jejich cílem.
Vyvrcholením čtvrtečního večera byla velmi zajímavá přednáška "O výživě psů", spojená s dotazy přítomných. Srdečně děkujeme firmě Vafo-Brit a Martinovi Kvášovi za tuto možnost, která určitě obohatila náš program.
Vyvrcholením prvního týdne byla nádherná prestižní výstava "O Pohár LVT Přátelství". Celá výstava je hlavně "o umění vystavovat" a také o ideální vazbě psovoda a pejska. Takže se vůbec neposuzoval žádný exterier psů a mohli se jí zúčastnit i někteří přítomní kříženci.
V sobotu nám ještě děvčata připravila super agility závody, pro všechny úrovně šikovnosti i pro štěňátka. Závodilo se čestně a s plným nasazením.

Na přelomu týdnů - v neděli, měli účastníci volný den a pro výcvikáře byl uspořádán naprosto úžasný Seminář obedience s Luckou Gabrielovou - reprezentantkou a rozhodčí v obedience. Měli jsme tak možnost načerpat nové zkušenosti a "vychytávky" při pozitivním výcviku psů.

Druhý týden tábora nás začalo provázet velmi teplé počasí, takže se cvičilo hlavně po ránu a navečer, kdy se také vyráželo na stopy. Proběhla další přednáška a beseda o Pozitivní motivaci. Úterní večerní Trenink metodiky cviků interaktivní metodou byl pro nás pro všechny úžasným zážitkem a pevně věříme, že si přítomní z této akce odnesli spoustu poznatků a zkušeností.
Ve středu jsme si promítli velmi zajímavou přednášku MVDr. Bednáře o dysplazii kyčelních kloubů.
Ve středu a ve čtvrtek odpoledne, kdy se vedrem všichni ploužili, jsme uspořádali turnaje čtyřčlenných družstev ve vodním pólu. Byla to prostě "bomba". Všichni se krásně vyřádili a odreagovali a zachvátil nás úžasný soutěživý duch, takže nějaká ta modřina nebyla výjimkou. S turnaje byli všichni moc a moc nadšeni.
Ve čtvrtek 18. 8. jsme měli zkoušky z výkonu podle řádů KJ Brno, které pískala Ing. Míša Martinů. Celkem bylo 13 účastníků, z toho 9 ZOPkařů a 4 na zkoušce ZPU1. Na zkoušce ZOP se dařilo a jenom jedna neudělala, na zkoušce vyšší to bylo horší a ze 4 kandidátů se zadařilo jenom jedné ..... tak příště s chutí opět do toho :-)
V pátek jsme uspořádali na odlehčení závody "O železného a bronzového psa". Závody byly úžasné a moc jsme se se psy a "bez nervů" pobavili a zařádili si.
Pevně věříme, že se na našem táboře nikdo, ale opravdu nikdo, nenudil.

Současně bych chtěla srdečně poděkovat generálnímu sponzorovi tábora - firmě Vafo-Brit Praha za krásné ceny a odměny do všech soutěží, včetně výstavy.

FOTOGALERIE A VIDEA
budou postupně doplňovánaFOTOGALERIE všech akcí z tábora
budou postupně přidávány
 
 


Finanční sbírka pro sdružení BSP v nouzi.

Účastníci našeho Letního výcvikového tábora Přátelství 2011 v Herolticích uspořádali sbírku na podporu sdružení BSP v nouzi. Přestože první týden jsme měli velmi nepříjemný zážitek, kdy ve čtvrtek v noci se vloupali zloději do jídelny a o celé dosud nashromážděné peníze jsme přišli.
Přesto jsme se nevzdali a v pátek večer, po pěvecké soutěži "O zlatého kakadu" dala řada účastníků do dražby svoji cenu z výstavy. O tyto ceny se dražilo (pytle s granulemi od firmy Brit nebo barely). Všichni vydražitelé ještě po vyhrané dražbě věnovali výhru také sdružení BSP v nouzi. Nakonec jsme si říkali, že všechno špatné je pro něco dobré - vybralo se 12 tisíc. Kč a ještě jsme přidali krmení. Velmi děkujeme hlavnímu sponzorovi našeho tábora za úžasné ceny, z kterých část posloužila na dobročiné účely.
Firmě Vafo-Brit Chrášťany - http://www.krmivo-brit.cz/
léto
2011
Letní výcvikový a společenský tábor Přátelství 2011 - X. ročník

Letošní ročník našeho již tradičního tábora se bude konat opět v RS Brněnka v Herolticích.
Tentokrát je akce koncipována na tématicky oddělené dva týdny s tím, že účast na obou týdnech bude výhodnější a současně velkým přínosem jak pro účastníky, tak pro lepší souhru a spolužití se svými pejsky.
Jak se dozvíte z pozvánky, první týden bude tradiční - se spoustou soutěží a závodů a zábavných akcí.
Druhý týden bude zaměřen na sportovní kynologii. Nejen při výcviku, ale i metodiky, se zajímavými přednáškami a semináři.
Můžeme se těšit na nácvik pachových prací, poslušnosti i obran.

Tábor se bude konat od 6. - 20. 8. 2011 v Herolticích

21. – 24.4. 2011   

Jarní výcvikový a společenský víkend 2011 - RELAX SLUNEČNICE
Termín od 21.4. (nástup 20. 4. navečer a večer nebo 21. ráno) - 24. 4. 2011 v ATC Relax Slunečnice
,  Střížovice-Vlčice u Jindř. Hradce.
Na Slunečnici se řadě účastníků minulých jarních i podzimního víkendu velmi, velmi líbilo. Je tady úžasné prostředí jihočeských rybníků a nádherné krajiny, velmi příjemný a ochotný personál a výborně udržované a zařízené chatky a bungalovy.
Veškerý výcvik i výchova budou probíhat formou pozitivní motivace a věříme, že obzvláště majitelé štěńátek budou nadšeni.
Již se na vás na všechny moc a moc těšíme.

28.-31.10.
2010
Podzimní výcvikový a relaxační prodloužený víkend - HEROLTICE - PODZIM 2010
Ve středu 27. 10. jsme se začali sjíždět do Heroltic, kde jsme uspořádali již tradiční podzimní výcvikový víkend. Účast téměř 50 psů a 60 lidí mluví za vše. Počasí nám opět velmi, velmi přálo. I když v noci již mrzlo, přes den bylo nádherně a my jsme se mohli vyhřívat v podzimních slunečních paprscích. Výcviky se mimořádně dařily, všichni účastníci byli velmi spokojeni a jejich slova díků i chvály našim výcvikářům byla velmi srdečná a milá.
Podrobný článek i fotogalerii přineseme v nejbližších dnech.
7.-21.8.
2010
Letní výcvikový a společenský tábor Přátelství 2010 - IX. ročník

Měli jsme se moc a moc dobře. Páníčkové i pejsci si nádherně pocvičili a vydováděli ve společných hrách.
Také páníčci si pěkně zařádili na táborových akcích a všichni jsme se snažili vžít se do 60. let, do krásných let "květinových dětí"

Letošní letní tábor proběhl za neskutečně perfektních podmínek. Jednak nám na Moravě (na rozdíl od Čech) velmi přálo počasí. Jenom jedno dopoledne nám pršelo a byly dvě bouřky v noci. Jinak jsme měli většinou velmi příznivé podmínky pro práci s pejsky, až na několik velmi parných dnů (ale i ty jsme překonali). Druhou super podmínkou pro účastníky bylo pohostinství majitelů areálu, včetně vynikajícího jídla a velké jídelny, která nám byla celodenně k dispozici spolu s barem, kde pro nás bylo připraveno občerstvení a (hlavně v parných dnech) velký výběr nanuků a zmrzlin.
Opět, jako každým rokem, jsme měli velmi bohatý program.
Samozřejmostí byly pravidelné výcviky v 6 družstvech dopoledne i odpoledne. Téměř každý den ráno se jezdilo na nácvik stop (hlavně zkouškaři).
Každý den byl také nácvik handlingu ve výstavním kruhu, kterého se velmi ochotně ujala naše již ostřílená soutěžící z juniorhandlingu – Deniska.....celý článek

Z našich psů a odchovů máme radost z úspěšně složené zkoušky:

Jméno psa plemeno
zkouška
body
psovod
Kristof Queen Elsa
BSP
ZOP
92
Jarka Sojková
Klara Violette Queen Elsa 
BSP
ZOP
79
Adam Dvořák - 11 let
Cairon Queen Elsa 
HW
ZOP
72
David Hron - 15 let
Cita ze Slunného dvora (dcera Connie Queen Elsa)
BSP
ZPU1
Dita Dvořáková

SRDEČNĚ GRATULUJEME
   
FOTOGALERIE:
přinášíme odkazy na fotogalerie účastníků
01. - 05. 4. 2010

Jarní výcvikový a relaxační prodloužený víkend - HEROLTICE - JARO 2010
(o velikonočních prázdninách)
Srdečně zveme všechny zájemce, přátele, kamarády na jarní víkend.
Program bude velmi bohatý:
- nácvik handlingu
- výcvik podle NZŘ
- výcvik podle KJ Brno
- základy frisbee
- agility pro začátečníky i pokročilé
................a další činnost s pejsky - hlavně formou hry a pozitivní motivace
RS Brněnka v Herolticích u Tišnova

28.10.-01.11.
2009

Podzimní výcvikový a relaxační prodloužený víkend - HEROLTICE - PODZIM 2009
Podzimní výcvikový, společenský a relaxační víkend se psy proběhl na přelomu října a listopadu. Počasí nám přálo ... bylo krásně jasno a svítilo sluníčko. Ja fakt, že v noci už byly menší mrazy, ale to nám nevadilo, hlavně, že nepršelo.
Krásně jsme si užívali volných chvil. Každý měl možnost naučit se spoustu dovedností. Jak, co se týče umění vystavovat psy na výstavách (handling), nácvik základních prvků frisbee, výcvik na překážkách agility.
Nakonec jsme vše v pátek zúročili při závodech v agility, kterých se zúčastnli téměř všichni, jak štěňátka (na jednoduché trati - pro ně připravené), tak začátečníci i pokročilí. Každý dostal pěknou cenu, na památku diplom a ti úspěšní kokardy. Byl to velmi příjemný den.
Každý večer jsme si užívali při kytarách a báječných Eviččiných tatarácích s topinkami.
Bylo to moc pěkné a už se těšíme, až se zase všichni sejdeme na jarním víkendu a letním táboře....
RS Brněnka v Herolticích u Tišnova

Prinášíme fotogalerie z příjemné a úspěšné akce


FOTOGALERIE  ZDE
8.-22.8.
2009
Letní výcvikový tábor Přátelství - VIII. ročník - v Heroltících

Uprostřed srpna, za naprosto fantastického počasí, jsme zorganizovali s partou úžasných kamarádů a nadšenců, již VIII. ročník Letního výcvikového a společenského tábora Přátelství - tentokrát v duchu Divokého západu.
Na tábor se sjeli indiáni, trapeři, kowbojové, bandité, pionýři a další. Osídlení nové kolonie bylo celkem bez problémů a všichni si rychleji nebo postupně zvykali na novou zemi (RS Heroltice). Úžasné vycházky podél břehů Svratky, která teče přímo za táborem, bylo v horkých dnech velmi, velmi příjemné. Pro ty, kteří s námi nejeli nebo nemohli, přinášíme program pro seznámení, co všechno se na táboře dělo.
Fotečky a fotogalerie účastníků budeme zveřejňovat postupně, jak se nám budou shromažďovat.

2009

VIII. ročník - Letní výcvikový a společenský tábor 2009.  Termín od 8.8. - 22. 8. 2009. Pro pejsky a jejich páníčky, jejich rodiny a přátele s možností složení zkoušek, spojený se 7. ročníkem výstavy "O pohár LVT Přátelství 2009"
Pevně věříme, že i rok 2009 bude tak podařený, jako byl ten loňský, kdy jsme vrátili do kouzelného období Vánoc, Adventu a Silvestra.
Tentokrát se vydáme na "Divoký západ". Mezi indiány, zlatokopy, dobrodruhy, lupiče a pionýry.
Takže - téma znáte a co se týče programu - TO BUDE PŘEKVAPENÍ
.......
S definitivní platností se budeme těšit na nové prostředí, novou přírodu, řeku Svratku, dobrou kuchyni, vyhřívaný bazén a určitě prima atmosféru do RS Brněnka v Herolticích u Tišnova


2009
Jarní výcvikový a společenský víkend 2009 - RELAX . Termín od 30.4. (nástup) - 3.5. 2008 v ATC Relax Slunečnice,  Střížovice-Vlčice u Jindř. Hradce.
Vzhledem k tomu, jak úžasně jsme si užili jak jarní, tak podzimní víkend v roce 2008, už se moc těšíme na další víkend, který bude opět na přelomu dubna a května.
A o čarodejnickou noc máme pro vás připravené překvapení - něco moc, moc dobrého na rožni.
01.11.2008
  

Zkoušky podle Národního zkušebního řádu - pořadatel ZKO Žižice
V sobotu, první listopadový den, za svitu ještě hřejícího podzimního sluníčka, jsme pořádali na kynologickém cvičišti v Žižicích zkoušky podle Národního zkušebního řádu. Celkem bylo 10 účastníků, z toho 2x ZM a 8x ZZO.
Někteří z účastníků byli naši kamarádi, kteří s námi jezdí na výcvikové pobyty. Všem, kteří zkoušku úspěšně složili (8 z 10) ze srdce gratulujeme a máme velkou radost, že jsme na jejich úspěchu měli také kousek podílu.

24.-28.10.2008
  

Podzimní výcvikový a společenský víkend 2008. Termín od 24.10. (nástup) - 28.10.2008 v ATC Relax Slunečnice,  Střížovice-Vlčice u Jindř. Hradce.
Podzimní víkend se vydařil opravdu po všech stránkách.
V první řadě - přálo nám počasí - bylo opravdu nádherně, dokonce v neděli, kolem poledne to bylo přímo na opalování.
Sestava pejsků, kteří si přijeli zacvičit a něco se naučit, samozřejmě za vydatné podpory svých páníčků, byla velmi, velmi pestrá. O tom se můžete přesvědčit ve fotogaleriích, které zde současně přinášíme.
Úžasná byla sestava štěňátek ve věku 3-4 měsíců. Ta měla bohatý program, včetně úžasných hracích procházek přírodou. V pondělí jsme se se štěňaty vydali Jindřichohradeckou úzkokolejkou na výlet vláčkem do Bystřice. Jak pro páníčky, tak pro pejsky, to byl úžasný zážitek.
Ostatní - starší pejsci, měli možnost se naučit nový způsob nácviku pachových prací (stop) a všichni z toho byli velmi nadšeni.
Každý večer jsme se sešli v krásně vytopené a útulné místní hospůdce při kytaře, zpěvu, předávání zkušeností a úžasném relaxu.
V neděli se nám také podařilo obdarovat našeho kamaráda Vaška u příležitosti jeho 33. narozenin. Dostal 33 velmi důležitých věcí do života - což bylo na závěr velmi oceněno jeho manželkou Haničkou....
O zážitky se s vámi také rádi podělí naši kamarádi Tyslíci - článeček si můžete přečíst ZDE

9.-23.8.2008

Letní výcvikový a společenský tábor 2008
Prožili jsme úžasných 14 dní s naprosto "nabitým" programem.
Podrobnosti z prvního týdne se dozvíte ZDE (tímto děkujeme Tyslíkům za zdokumentování všeho táborového dění) a podrobnosti z druhého týdne doplníme v nejbližší době.
Na fotogaleriích se pracuje..... ale bude to opravdu "makačka" vybrat z těch 4000 fotek ty nej..nej...nej...

   
   
   
   
   
   
   
05. 05. 2008
Jarní výcvikový a společenský víkend 2008 byl uspořádán v nádherném prostředí autocampu Relax Slunečnice u Střížovic - Vlčic u Ratmírovského rybníka (mezi Kunžakem a Jindř. Hradcem).
Název campu si vůbec nezadal s atmosférou, která po celou dobu panovala. Prožili jsme 4 dny opravdového a nezapomenutelného relaxu.
Náplní bylo prohloubení souznění mezi majiteli a jejich pejsky u těch mladších a vylepšování již získaných zkušeností a dovedností u těch starších.
Zpestřením byla ukázka a možnost nácviku vodních záchranných prací, nácvik kořistnického pudu, jako základu sportovních obran a turnaj v tzv. ruských kuželkách.
Večer 30. 4. patřil čarodějnicím (malým i velkým), které prováděly svoje reje u kouzelného ohně.
Útulná hospůdka také nezůstala pozadu a v jejích útrobách jsme si užili mnoho příjemných chvil, krásných povidání i veselých zážitků.
Věříme, že se tady všem líbilo. Na příští rok ovšem neponecháme nic náhodě a sraz účastníků bude už 29. 4., abychom si kouzelný večer posledního dubna mohli všichni řádně užít.
Ohlasy na tuto akci máte možnost najít také ZDE
léto 2008
  
Letní výcvikový a společenský tábor 2008 - pro pejsky a jejich páníčky, jejich rodiny a přátele s možností složení zkoušek, spojený se 7. ročníkem výstavy "O pohár LVT Přátelství 2008"
Pevně věříme, že i rok 2008 bude tak podařený, jako byl ten loňský. Opět se vrátíme do kouzelného období Vánoc, Adventu a Silvestra.
Pro děti budou připraveny Zimní olympijské hry se spoustou disciplín.
Doporučujeme připravit si s sebou veškeré zimní vybavení, které bude fungovat na letních terénech (saně, lyže, boby), potom vánoční výzdobu na chatku (bez elektrických svíček, abychom nepřetížili el. rozvod), proběhne soutěž o nejlepší vánoční cukroví a o nejlépe ozdobenou chatičku.

Motto:

ŠŤASTNÉ, VESELÉ A BOHATÉ VÁNOCE A DIVOKÉHO SILVESTRA

I. táborové ZOH
jaro 2008
 AKCE OBSAZENA - přijímáme jenom přihlášky náhradníků - nezávazně   
Jarní výcvikový a společenský víkend 2008. Termín od 30.4. (nástup) - 4.5. 2008 v ATC Relax Slunečnice,  Střížovice-Vlčice u Jindř. Hradce.
 
Po zkušenostech z roku 2007, kdy jsme se v tomto zařízení zúčastnili soustředění vodních záchranářů a celý areál  vč. obsluhy, v nás zanechal jen ten nejlepší dojem, rozhodli jsme se jarní víkend uspořádat v tomto nádherném  areálu. Veškeré podrobnosti se můžete dočíst v POZVÁNCE nebo zavolat, radi vám zodpovíme veškeré dotazy.

22. 09. 2007
Článek - Jak jsme si užívali na Letním výcvikovém a spol. táboře v Roudné v léte 2007. Deti i dospělí meli stále co delat, nuda měla na tento tábor VSTUP ZAKÁZÁN
27. 08. 2007

LETNÍ VÝCVIKOVÝ A SPOLEČENSKÝ TÁBOR "PŘÁTELSTVÍ" 2007 - VI. ROČNÍK

Prožili jsme naprosto úžasných a nádherných 14 dnů na letním táboře v ATC Roudná u Soběslavi. Tak suprová a bezprostřední atmosféra, jaká panovala na tomto pobytu samých přátelských a úžasných lidí, se snad nedá ani opakovat.

Všechny děti ve věku od 3 do 14 let se zapsaly jako kouzelničtí učňové do "Bradavické letní školy".
Nejprve rozděloval kouzelný klobouk děti do jednotlivých kolejí. Obsazeny byly všechny - Nebelvír, Zmijozel, Havraspár i Mrzimor. Také se vytvořily úžasné fankluby a překypovaly nápady, jak těm svým fandit. O atmosféře soutěží se můžete přesvědčit ve fotogaleriích.

Souběžně pak probíhala spousta akcí pro děti i dospělé: Již tradiční táborová výuková výstava "O pohár LVT Přátelství" s krásnými cenami a odměnami od sponzora.

 

 

Od našich kamarádů "Tyslíků" o táboře - ZDE

21. 04. 2007
VELKÁ  FOTOGALERIE - Jarní výcvikový a společenský víkend 2007 - Jizbice pod Blaníkem. Nádherné počasí, nádherná příroda - prostě SUPER
VSTUPTE
29. 08. 2006
Letní výcvikový tábor Přátelství - VI. ročník. Prožili jsme úžasnou spoustunádherných zážitků, zasmáli se, něco se naučili a vyměnili navzájem zkušenosti. Počasí nám přálo, dobře jsme se napapali......prostě tábor SUPER.
10. 07. 2006
Prodloužený výcvikový a spol. víkend na Slovensku. Od 5.-9.7. jsme prožili, na pozvání slovenských přátel, krásný a prosluněný pobyt na Slovensku. Slov. klub švýc.sal.psů pořádal první ročník výcvikového víkendu v Jasenské dolině nedaleko Martina. Výcviku se ujaly: Markéta Sojková a Romana Polická. Besedování a předávání zkušeností J. Sojková.
fotečky později
článek ZDE
07. 05. 2006
VELKÁ  FOTOGALERIE - Jarní výcvikový víkend Veltrusy      
07. 05. 2006
Článek - Jarní výcvikový víkend Veltrusy 2006                             
29. 10.2005
VELKÁ  FOTOGALERIE z LVT 2005       
26.10 2005
FOTOGALERIE z LVT 2005       
obrany
zkoušky
21. 09. 2005
Článek o IV. ročníku tábora a jak jsme ho prožili a co jsme si užili najdete...     
12. 05. 2005
 FOTOGALERIE z Jarního víkendu 2005
01. 05. 2005
Moje první a naprosto úžasné setkání s canisterapií - článek o Jarním víkendu tak trochu z jiného úhlu pohledu
25. 09. 2004
Berňák Largo vypráví - článeček o III. ročníku Letního výcvikového tábora Přátelství v Roudné u Soběslavi
25. 09. 2004
FOTOGALERIE - z LVT Přátelství 2004
25. 05. 2004
Slečna Bíba vypráví - o tom, jak jsme prožili Jarní víkend 2004