Appenzellský salašnický pes

   

Vrh G   -   5. 11. 2015

Champion SSV, Champion VDH

Flo von den Borkenbergen

Č. zápisu: SSV-AS 52677
2. 3. 2010

VDH Europajugendsieger 2011
Dt. Jugendchampion VDH/SSV

Deutscher Champion VDH & SSV,
VDH Bundes- und Europasieger 2013 

Flo je pěkný, vysoký appenzellí samec s velmi příjemnou povahou. Je velmi veselý, rád si hraje a má příjemnou povahu i k cizím lidem. Je to miláček svojí paničky Petry a doma má ještě jednoho psího kámoše.


 

JrCH. ČR, Gr.Champion ČR, čekatelka titulu Interšampion

CLAUDIA Queen Elsa

Č. zápisu:  CMKU/APZ/418/11
26.4.2011
 435 A 55 A0neg.
HD-A/A, ED-0/0, OCD-neg., PT-neg.


Claudinka je dcera naší první appenzellky - ICH. COMTESSA Šťastná Berjanka. Je to velmi milá aplí holčička s mazlivou povahou. Je poměrně úspěšná na výstavách a baví jí veškeré činnost (ostatně, jako každého appenzella).
Věříme, že spojení s Berycem bude úspěšné jak po stránce exteriérové, tak povahové. Zatím máme velké štěstí a naše aplí odchovy mají super povahy.

Fotogalerie Claudia (photo-galery of Claudia)
Fotogalerie Claudia v Českých Budějovicích

Co je nového?    NEWS
leden 2016

Všechna štěňátka se postupně rozjela do svých nových domovů

Čas letí jako spřežení ... ani jsme se nenadáli a všechna štěňátka jsou ve svých novým domovech. Máme z nich radost. Většina majitelů jsou velmi spokojeni a užívají si se svými novými členy rodiny. Občas řeší drobné výchovné problémy, ale snažíme se jim s nimi pomoci.

TAK VÁM PŘEJEME, DĚTIČKY, HODNĚ ZDRAVÍ, LÁSKY A KRÁSNÝ DLOUHÝ PSÍ ŽIVOT VE SVÝCH MILOVANÝCH RODINÁCH         


FOTOGALERIE 
4.1.2016
A přišla zima - náhle a velmi studeně

Po Novém roce se velmi ochladilo, ale našim mazlíčkům to vůbec nevadí. Řádí a dovádí venku, ve svém soukromém bydlení a užívají si. Sníh jim vůbec nevadí, ale při focení to nebylo nic moc. Přinášíme pár fotografií jednotlivců - tři kluci jsou ještě volní GANTY, GARGAMEL a GASTON.
 
26.12.2015
První odjezd a sváteční návštěva

Na druhý svátek vánoční si přijela první rodina pro svého nového mazlíčka - pejska Garpíka (Pana fialového). Byl krásný prosincový den, svítilo sluníčko a venku bylo téměř 15 st.C. Štěňátka si užívala na prostorném hřišti pro pejsky. Moc se jim tam líbilo a téměř dvě hodiny řádila. Asi po dvou hodinách se nakupila na hromádku a zahřívala a přišlo na ně spaní
 
20.12.2015
Kontrola vrhu

Na kontrolu vrhu přijela poradkyně chovu plemene appenzellský salašnický pes - Lenka Schönbeková a s ní manželé Bárovi se synem. Naši miláčkové měli velkou radost z návštěvy, která se jim neustále věnovala a muchlovala je
Kontrola proběhla naprosto v pohodě. Štěňátka byla na váze i při posuzování velmi, velmi hodná a vzorně se předváděla zepředu i zezadu. Poradkyně chovu je moc pochválila, že jsou pěkná, silná, veselá, dobře živená a mají super povahy. Všechno máme v pořádku, nebyla zjištěna jediná vada. Tudíž jsou všechna štěňátka STANDARDNÍ.
Máme velkou radost a děkujeme.
 
12.-13.12.
2015
Vrh G - návštěva (Wurf G - Besuchen) štěňátkům je 5 týdnů (Die Welpen sind 5 Wochen)

Krásný víkend. Štěňátka měla návštěvu, majitele krycího psa Flo von den Borkenbergen Petru a Uliho. Víkend byl úžasný. Přijela i druhá panička Markétka s Pájou a bylo veselo. Nejen během dne u štěňátek, ale i večer kolem stolu. Děkujeme moc všem za velmi milé posezení a popovídání :-)
...
Schönes Wochenende. Welpen sollten besuchen, den Eigentümer des Deckrüden Flo von den Borkenbergen Petra und Uli. Das Wochenende war unglaublich. Kam die zweite Markéta mit Paja und es hat Spaß gemacht. Nicht nur während des Tages für Welpen, sondern auch am Abend um den Tisch. Vielen Dank allen für eine sehr schöne sitzen und plaudern :-)
Foto: Petra und teilweise Markéta :-)

FOTOGALERIE 
4.12.2015

4. týden života (4 week of life)

Naše štěňátka už si užívají volnosti v "puppy house". Mají tam velký kotec s voňavými hoblinami, velkou boudu, kde se mohou schovat a schoulit na noc. Spoustu hraček a zajímavostí. Pro návštěvy je zde posezení a občerstvení.
Současně tam jsou kamínka, kdyby byla v noci velká zima, speciální stůl na prohlížení a vážení. U puppy house mají prostorný výběh, kde jsou v těsném kontaktu s naší velkou smečkou, takže si od malička zvykají na velké psy.

Prinášíme fotogalerii jednotlivců ve věku 4 týdny a níže fotogalerii momentek z puppy house


FOTOGALERIE - MOMENTKY


FOTOGALERIE JEDNOTLIVCI 
26.11.2015

3. týden života (3nd week of life)

A rosteme a rosteme. Už jsou z nás skoro celí psi. Sice malí, ale vypadáme jako pesani. Koukáme, vnímáme, štěkáme, pereme se, vrčíme. Je s námi opravdu velká švanda.

Už jsem moc šikovní. Učíme se čůrat a kakat na podložky, které jsou k tomu určené a ssají tekutinu. Krásně točíme ocásky. Když jsme v pohodě v porodní bedně, tak nám to jde líp, než když nás panička staví z jedné strany na druhou.

Maminka Claudinka nás mnohokrát denně krmí mlíčkem a dostáváme 2x denně masíčko. Brzy začneme dostávat masíčko 3x denně a za chvíli nám už tam páničci budou přidávat kašičku.

      
FOTOGALERIE 
21.11.2015

První masíčko

Jako první příkrm jsme dostali od paničky mleté hovězí masíčko. Je to čistá hovězí svalovina. Postupně budeme dostávat různé druhy masa, ale hlavně hovězí a krůtí.
Do masa jsme se hned pustili. Vůbec jsme neváhali. Taková dobrota, to musíme sbaštit úplně všechno.
Postupně budeme dostávat do masa trochu speciální kaše pro štěňátka. K tomu nás ještě maminka Claudinka krmí mlíčkem ... no, máme se prostě parádněo


FOTOGALERIE
19.11.2015

2. týden života (2nd week of life)

Štěňátkům jsou dva týdny. Už se nám otevírají očička a začínáme běhat. Pomalu se měníme z ležících tříbarevných kuliček na malé appenzellí dětičky. Přehoupl se druhý týden a štěňátka už plně používají nožičky a rozbíhají se po celé porodně.

Přinášíme novou fotogalerii našich mazlíčků.

Také už máme svoje jména, jenom ještě nevíme, kdo z nás které dostane:

Kluci: GASTON, GANTY, GORDON, GARP, GARFIELD, GARGAMEL
Holčičky: GRACE, GLORIA, GINGER, GINA (jedno ještě vypadne)


FOTOGALERIE
12.11.2015

1. týden života (1st week of life)

Je nám právě jeden týden. Pořád se živíme pouze mlíčkem od maminky. Po celý den a noc jenom papáme a spíme, to je zatím naše nejmilejší činnost. Máme rádi, když nás panička pochová.
Můžete se podívat na fotogalerii, jací jsme cavlíci. Jenom to focení se nám vůbec nelíbí a panička nás pořád otáčí směrem na tu blikající potvoru, co na nás cení zuby. Kéž už bychom byli velcí a mohli se jí postavit

 

Také už máme svoje jména, jenom ještě nevíme, kdo z nás které dostane:

Kluci: GASTON, GANTY, GORDON, GARP, GARFIELD, GARGAMEL
Holčičky: GRACE, GLORIA, GINGER, GINA (jedno ještě vypadne)

 FOTOGALERIE
5. 11. 2015

POROD A BŘEZOST

Claudinka měla termín porodu 2.11.2015. Jelikož poprvé i podruhé rodila 59. den a bríško bylo opravdu veliké, čekali jsme, že přijde porod na konci října. Proto jsme byli už cca od 25.10. v pozoru a měli vše připravené na porod. V sobotu a v neděli byla výstava psů v Praze. Část rodiny zůstala doma, protože "Claudinka už určitě bude rodit". No a stále nic .........
v pondělí pořád nic .... v úterý stále nic ..... ve středu už jsme byli nervozitou "na mrtvici" ... no a ve četvrtek jsme vyrazili na veterinu na kontrolní sono a prohlídku. Sono v pořádku, ovšem neproběhla kontrolo všech štěňátek. Asi to sonem ani nešlo. A co teď? Máme dál čekat? Veterináři navrhli druhou variantu - císařský řez. Jelikož jim ve Slaném naprosto věříme a víme, že jejich provedení operace je velmi šetrné a fena je opravdu jenom prřispaná s umertvením místa řezu, rozhodli jsme se pro tuto variantu. Také bychom mohli přijít o štěňata i fenku, kdybychom dlouho čekali.
Takže 66. den proběhl porod císařským řezem a narodilo se 9 krásných a zdravých štěňátek. Máme 3 princezny a 6 princů. Děkujeme našemu veterináři MVDr. Jaroslavu Fiedlerovi a sestřičce za jejich práci a všem za držení palců a pssychickou podporu


FOTOGALERIE - BŘÍŠKO A POROD
31.8.-1.9.
2015

KRYTÍ

Parné léto se pomalu chýlilo ke konci, ale ještě se rozloučilo dvěma parnými dny, kdy teploty presahovaly více jak 35 st.C
V tomto počasí jsme se vydali na dlouhou cestu až do města M'ulheim. Jelikož byla na dálnici vážná dopravní nehoda, zažili jsme nepříjemné stání na rozpálené silnici, které trvalo skoro 3 hodiny. Nakonec jsme úspěšně dorazili do cíle za velmi milou rodinou paní Petrou a jejími úžasnými pejsky.

Krytí i překrytí proběhlo velmi pohodově. Claudinka i Flo si "padly do oka" na první pohled. Děkujeme za spolčenost naší milé kamarádce Jiřince Kostkové :-)


FOTOGALERIE KRYTÍ

Tabulka štěňátek - jak nám rostou (how puppies grow)
jméno / name
GARFIELD
GORDON
GANTY
GARGAMEL
GARP
GASTON
week/male
modrý (blue)
sv.zelená (light green)
bílá (white)
hnědý (brown)
fialový (purple)
tm.modrý (dark blue)
 
export
export
Plzeň
export
Teplice
export Rakousko
porod

460 gr.

440 gr.

440 gr.

440 gr.

450 gr.

490 gr.
2 týdny

1,230 gr.

1,180 gr.

1,270 gr.

1,230

1,160 gr.

1,270
3. týden

1,800 gr.

1,750 gr.

1,780 gr.

1,780 gr.

1,800 gr.

1,750 gr.
4. týden

2,55 kg

2,53 kg

2,40 kg

2,5 kg

2,52 kg

2,48 kg
kontrola
vrhu
5,2 kg
5,4 kg
5,15 kg
5,0 kg
5,05 kg
5,15 kg
odjezdové
fotografie
jméno / name
GRACE
GINGER
GLORIA
week/female
růžová (pink)
oranžová (orange)
červená (red)
 
export Rakousko
export Kanada
Nižbor
porod

390 gr.

500 gr.

450 gr.
2 týdny

1,050 gr.

1,160 gr.

1,170 gr.
3. týden

1,550 gr.

1,750 gr.

1,650 gr.
4. týden

2,15 kg

2,50 kg

2,32 kg
kontrola
vrhu
4,5 kg
5,0 kg
4,95 kg
odjezdové
fotografie

 Otec: Flo von den Borkenbergen - rodokmen (father pedigree)

ICH. Deutscher champion VDH
JAKOB VOM BERGMÄNNLE-HOF

SSV-AS 48370
HD-frei, ED-normal, PL-0


NESTOR V. SEMPACHERHOF
SHSB 626880, SSV-AS 47276

HD-frei, ED-normal, OCD-frei
SSV-GH2, SSV-HD1, SSV-F3
CÄSAR V. APPENZELL
SHSB 581515, HD-frei, ED-normal
 
 
RÖBI VOM POLLY
SHSB 586203, HD-frei, ED-normal, PL-0
 
 

HARA VOM BERGMÄNNLE-HOF
OHZB/APP.S.0313, SSV-AS 43840

HD-V, ED-normal
ANTON VON DEN SECHSBUCHEN
SSV-AS 40573, ICH., DT (VDH, SSV) CH.
HD-frei
 
 
DOROTHEA V. BERGMÄNNLE-HOF
SSV-AS 32706, HD-V
 
 
ICH., DT(VDH, SSV) CH., NL., LUX., DT.JGD., VDH-ES 09
BETTI VON DEN BORKENGBERGEN

SSV-AS 46002
Dr. BS 07, HD-frei, ED-normal, PL-0
SSV-GH2, SSV-BH, BH/VT

IGOR V. EEMLADIA
NHSB 2089097
HD-V, PL-0
CASTOR V. EEMLANDIA
NHSB 1929388, HD-V
 
 
HEIDE VAN EEMLADIA
NHSB 1858266, HD-V
 
 
ORNELLA VON KLÄRIS KINDER
SSV-AS 38622

DT-VDH/DT VET. (VDH) - CH.
HD-frei, PL-0,
SSV-GH2, SSV-UO1-BH
BIKKEL DUBHTHACH CAIN
NHSB 2008077, ICH., CH. DT, BEL., SCHWED., HD-V
 
 
KUNDRY VON KLÄRIS KINDER
SSV-AS 31572, HD-frei
 
 

Matka: CLAUDIA Queen Elsa - rodokmen (mother pedigree)

Ch.
Zorro von der Grossen Gussen
OHZB/APP.S.0411
HD-A

Lucky vom Steinlachtal
VDH-SSV 33226
HD-frei, ED-normal
Toggo v.Steinboden
HD A/A
Andi v.Bärgfrüehlig
HD-L
Zinie v.Bärgfrüehlig
Centa vom Schuttertal
HD-frei
Ch. Derry vom Steinlachtal
HD/frei
Bijou von der Steinburg
HD/V
Ch.
Onja von der Grossen Gusen
OHZB/APP.S.0313
HD/frei
Amadeus vom Appenzell
HD-V, ED/normal
Glimmer v.d. Steigmatt
HD-V
Gaby Harztanne
HD-A/B
Ch. Lili von der Grossen Gusen
HD-V
ICh. Eidos-Felix von Aiar
HD-V
Cina von der Großen Gusen
HD-F
Ch.
COMTESSA Šťastná Berjanka
CMKU/APZ/186/07/09
CHOVNÁ - 426y A 55 A0 neg.

Charlie von der Grünen Ach
ÖHZB-APPS 388
HD-frei, ED-normal
Bruno Steenbergen
HD-frei
Esper van Eemlandia
Bo
Senta von der Steig
Gletscher v.Bärgfrüehlig
HD-B/B
Kiwi v.Brogershaus
HD-V
Ch.
Phira v.Brünggberg
CMKU/APZ/97/-04/04
CHOVNÁ I. - 535 AZ 65 B0
ICh. Lumpazi-Vagabundus von der Großen Gusen
HD A/A, ED 0/0
ICh. Eidos-Felix von Aiar
HD-V
Cina von der Großen Gusen
HD-F
Juka v.Brünggberg
HD-A, ED-0
Ch. Uloff v.Holbach
HD-A; ED-0
Eila v.Brünggberg
HD-B